beton delme kesme
Beton Kesme Delme

beton kesme delme firmamızın inşaat sektöründe aktif olarak sunduğu başlıca hizmetlerdendir. Son yıllarda teknolojik gelişmeleri takriben inşaat sektöründe de faal atılımlar gerçekleşmiştir. Bunun getirisi sonucunda, eski usul çalışma yöntemleri rafa kaldırılarak son model teknolojik aletler kullanılmaya başlanmıştır. Firmamız her alanda teknolojik gelişmeleri takip ederek yeniliğe uyum sağlamıştır. Karot, inşaat alanında sıkça karşılaşılan bir yöntemdir. Daha yalın ifade etmek gerekirse; delme işlemlerine denilir. Beton kesme çeşitli yöntemlerle gerçekleştirilir. Hangi amaçla betonun delindiği ve yapılacak işin derinliğine göre kullanılan yöntemlerde değişiklik göstermektedir. Karot delme, çoğunlukla sulu şekilde uygulansa da, susuz, hidrolikli ve elektrikli çeşitleri de kullanılır. Kullanılacak yöntemin seçilmesi gibi, kullanılacak çeşidinde seçilmesi betonun kalitesi ve işe bağlı olarak yapılmaktadır.

Karot makinesi, karot ucu ve delme sehpası yardımı ile çalışır. Tüm beton türlerinde, uygun karot ucu kullanılarak etkin bir kesme işlemi yapılabilir. Karot delmede delinecek betonun çapına göre delme işlemi yapılır. Gürültüsü diğer cihazlara göre az oluşundan ve mevcut yapıya zararı minimum olduğundan ötürü karot cihazı uygun bir tercihtir.

BETON KESME DELME KIRMA


beton delme kesme İnşaat alanındaki mevcut yapıya, diğer birçok delme işlemlerinden daha az zarar verir. Hızlı ve en az hasarla en etkili delme işlemini uygun aparatlar kullanılarak gerçekleştirilir. Kayaların delinmesi durumunda, özel yapım uçlar aracılığı ile istenen sonuçlar etkin olarak alınır.

Karot Makinesi Başlıca Kullanım Alanları
Yapılacak inşaatlarda pencere, kapı açma işlemlerinde,
Çeşitli durumda, yapıdaki istenmeyen kısımların (balkon, sonradan ilave odalar) kesilip çıkarılmasında,
Herhangi bir tehlike oluşturabilme potansiyeli bulunan yapılarda,
Elektrik ve doğalgaz gibi tesisatların döşenmesi işlemlerinde,
Depreme dayanıklılık testinde,
Mermer gibi hassas materyallerin delinmesinde sıklıkla kullanılmaktadır.
Karot Makinesinin Diğer Beton Delme Cihazlarından Farkı Nedir?
Özellikle sulu olarak gerçekleştirilen beton delme işlemlerinde gürültü ve çevre kirliliği oldukça az olmaktadır. Çevrede oluşabilecek rahatsızlıkları önlemek için sulu karot beton delme işlemi en uygun tercih olacaktır. Altına geçmesi mümkün olmayan fakat çeşitli amaçlar dâhilinde delinmesi gereken yapıları 3m’ye kadar delebilmektedir.

Günümüz yaptırımlarına uygun olacak şekilde inşaat yapıldığından emin olmak için bazı gereklilikler bulunmaktadır. Karot beton delme yöntemi ile inşaatın istenen bölgesinden, belirli ölçüde bir parça alınır. Bu parça ilgili yerlere teslim edilerek incelenmeye bırakılır. Yapılan inceleme doğrultusunda ise inşaatta kullanılan malzemelerin ve alanının yeterli düzeylilikte olup olmadığı saptanır. Bu da gelecekte oluşabilecek istenmeyen durumların önüne geçmek için oldukça önemli bir unsurdur.

Ayrıca yapılacak tesisat işlemleri için en pratik ve hızlı yöntem karot cihazı kullanımında mümkündür.

karotçu beton kesme, 2010 senesinden beri inşaat alanında öncü firmalardan olmayı başarmıştır. Beton kesme işlemleri olası durumlar göz önüne alınarak, en uygun yöntemle gerçekleştirilir.

WhatsApp
beton delme kesme hakkında bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz..
Call Now Button